Kim Düzenliyor?
Siber Yıldız; Ulusal Siber Olaylara Müdahale Merkezi (USOM) tarafından organize edilmektedir.
Ödüller
Dereceye giren 15 yarışmacıya, Cumhuriyet Altını ödülü verilecektir.
1. lik ödülü: 10 adet Cumhuriyet Altını
2. lik ödülü: 5 adet Cumhuriyet Altını
3. lük ödülü:3 adet Cumhuriyet Altını
Diğer 12 yarışmacıya ise 1'er adet Cumhuriyet Altını verilecektir.
Ayrıca ilk 100'e girenlere Siber Talimhane'ye katılım şansı
Kimler Katılabilir?
Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olup; Siber alanda kendine güvenen herkes Siber Yıldız yarışmasına katılabilir.
Katılım Şartları
Yarışmacı olmak isteyenler bireysel katılımcı olabildikleri gibi en fazla dört kişiden oluşan gruplar şeklinde de yarışabileceklerdir. Katılım için cep telefonu ve e-posta onayından başka bir şart aranmamaktadır.
Amaç
Ulusal Siber Olaylara Müdahale Merkezi (USOM) tarafından organize edilmekte olan Siber Yıldız siber güvenliğe ilgisi ve yeteneği olan kişilere ulaşmayı, kendilerini geliştirme olanağı sağlamayı ve ülkemizde bu alanda farkındalığı arttırmayı hedeflemektedir.
Yarışma Nerede ve Nasıl Yapılacak?
Yarışma internet üzerinden yapılacak ve bir gün sürecektir. Dereceye giren yarışmacılar daha sonra ilan edilecek tarih ve zamanda ödül organizasyonunda bir araya gelecektir
Nasıl Hazırlanabilirim?
Yarışmaya hazırlanmak için sanal bir Kali işletim sisteminin hazır olması ve örnek VPN yapılandırmanızın yapılması tavsiye edilir.
Bir Sorum Var
Her türlü sorularınız ve önerileriniz için siberyildiz[at]btk.gov.tr e-posta adresini kullanabilirsiniz.
Nasıl Grup Olabilirim?
Kayıt olup telefon ve e-posta onayından sonra, yine eposta ve telefonları onaylanmış kullanıcıların eposta adreslerine davetiye yollayabilirsiniz. Gruplar yönetici dahil en fazla 4 kişi olabilir. Herhangi bir aktivasyon sorununda ya da, gruptan kullanıcı çıkartmak zorunlu olarak gerektiği durumlarda siberyildiz[at]btk.gov.tr adresine eposta atabilirsiniz.
Yarışma Aşamaları
Kayıt olan yarışmacılar, yarışmanın başlayacağı tarihe kadar açık olacak test sorularını çözebileceklerdir. Yarışmanın başladığı tarihte soruların bir kısmı tüm yarışmacılara açılacak, belirli puanlara erişen yarışmacılar için yeni sorular açılacaktır.